Autobusem z Żuromina na pociąg

Wygląda na to, że od nowego roku z Żuromina będzie można dojeżdżać autobusem do Mławy. Uruchomione mają być też autobusowe połączenia do Sierpca.

Od pleców strony

Mieszkańcy Gminy i Miasta Żuromin wystąpili do Burmistrz, aby zajęła się tematem przywrócenia połączeń autobusowych. Dali jej legitymację do działania. Ja myślałem, że Burmistrz w pierwszej kolejności skontaktuje się w samorządem wojewódzkim. Myślałem, że przejrzy plany i dokumenty strategiczne. Myślałem, że najpierw ustali fakty. Burmistrz zaczęła jednak od pleców strony i ogłosiła, że wie, co zrobić. Tymczasem okazało się, że nowe połączenia są już zaplanowane i uruchomi je… samorząd wojewódzki.

Źródło: Wikipedia

Czytaj też: Jesteśmy białą plamą komunikacyjną

Biała plama zniknie?

Jeśli dojdą do skutku plany Zarządu władz wojewódzkich, to powiat żuromiński przestanie być białą plamą komunikacyjną na Mazowszu. Samorządowcy zrealizują swój obowiązek, a mieszkańcy przestaną być ofiarami wykluczenia komunikacyjnego. Na 2024 rok w Wieloletnim Planie Finansowym województwa mazowieckiego na zadanie “Organizacja publicznego transportu zbiorowego w ramach przewozów pasażerskich w transporcie drogowym na terenie Województwa Mazowieckiego” przeznaczone jest 8 mln złotych.

Poniżej przydatne dokumenty samorządu województwa:

Trasy autobusowe

W planie zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Województwa Mazowieckiego przyjęto utworzenie między innymi takich linii komunikacyjnych:

  • Żuromin – Zielona – Kuczbork – Lipowiec Kościelny – Turza – Mława (stacja kolejowa)
  • Żuromin – Poniatowo – Lutocin – Łukomie – Babiec Piaseczny – Sierpc
  • Żuromin – Chamsk – Sadłowo – Bieżuń – Rościszewo – Sierpc

Poniżej przydatny dokument samorządu województwa:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *