Będą cztery kontrole

W Urzędzie Gminy i Miasta Żuromin oraz jednostkach organizacyjnych odbędą się cztery kontrole. Burmistrz ustaliła plan audytu wewnętrznego na 2022 rok.

Kontrola w Szkole w Kliczewie Dużym

Jak wynika z planu audytu, jednym z obszarów do kontroli będzie ocena gospodarki finansowej oraz spraw organizacyjnych w Szkole Podstawowej w Kliczewie Dużym. O kontroli w tej szkole pisałem w poście Bałagan z audytem w szkole.

Funkcjonowanie OSP

Audytem wewnętrznym Burmistrz obejmie także Wydział Oświaty Kultury Promocji Sportu i Zdrowia. Skontrolowane zostaną wydatki budżetowe na funkcjonowanie ochotniczych straży pożarnych, sprawowanie nadzoru i i rozliczenia finansowe. Główne wydatki 9 jednostek OSP w Gminie i Mieście Żuromin stanowią przede wszystkim wynagrodzenia kierowców, ekwiwalent za udział w szkoleniach i działaniach ratowniczych oraz koszty paliwa.

Niepubliczne placówki oświatowe

Pod lupę, po raz kolejny w ciągu ostatnich lat, idą placówki niepubliczne. Kontrola obejmie kwestie finansowania wykonywanych przez nie zadań oświatowych. To kolejny obszar, za który odpowiada Wydział Oświaty Kultury Promocji Sportu i Zdrowia.

Czytaj też: Zarząd ŻZK chce ankietować mieszkańców

Bezpieczeństwo informacji

Plan audytu na 2022 rok uzupełnia temat bezpieczeństwa informacji. W tym przypadku kontroli poddany zostanie Wydział Organizacyjny Urzędu Gminy i Miasta Żuromin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *