Co dzieje się z drugą częścią obwodnicy Żuromina?

Kilka miesięcy temu władze powiatu i miasta odbyły spotkania w sprawie budowy drugiej części obwodnicy Żuromina. Potem radni obu Rad zabezpieczyli w tegorocznych budżetach po 100 tys. zł na dokumentację projektową. Co dalej dzieje się z tą inwestycją?

Pytam lokalnych włodarzy

Temat budowy drugiej części obwodnicy Żuromina ma już swoją historię. Dziś w sprawie nastała chwilowa cisza. Zapewne lokalni politycy odgrzeją ten wątek w czasie kampanii wyborczej. Ja na obwodnicowe komunikaty czekać nie będę. Wystąpiłem do Burmistrz Gminy i Miasta Żuromin oraz do Zarządu Powiatu o udzielenie informacji publicznej: na jakim etapie realizacji jest zadanie przygotowania dokumentacji technicznej budowy drugiej części obwodnicy? Jak tylko otrzymam odpowiedzi, podzielę się nimi na blogu.

Czytaj też: Razem dla obwodnicy

Inwestycje Strategiczne po raz drugi

Podczas pierwszego naboru wniosków do Polskiego Ładu, ani samorząd powiatowy, ani samorząd gminny nie uznali budowy południowo-wschodniej części obwodnicy Żuromina za inwestycję strategiczną. Pominęli ją przy ubieganiu się o dofinansowanie. Premier niedawno poinformował, że kolejny nabór już za miesiąc. To będzie ponowny sprawdzian dla naszych samorządowców. Czy obwodnicę chcą budować, czy tylko o niej mówić?

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.