Co Urząd zrobił w sprawie ptasiej grypy?

Burmistrz Gminy i Miasta Żuromin na ostatniej sesji mówiła, ze sprawa ptasiej grypy, w tym wątku grzebowiska jest dla niej ważna. Postanowiłem więc sprawdzić, co w praktyce oznacza ta troska i jakie jest zaangażowanie Urzędu Gminy i Miasta Żuromin w kwestię ptasiej grypy. Oto, co ustaliłem (dane na dzień 10.05.2021).

Udział w sztabach kryzysowych

Po wybuchu ptasiej grypy w powiecie żuromińskim, powiatowy sztab kryzysowy zwołał 3 posiedzenia, na które zaproszeni zostali wójtowie i burmistrzowie. Burmistrz Gminy i Miasta Żuromin wzięła udział tylko w jednym sztabie kryzysowym. W magistracie odbył się jeden miejsko-gminny sztab kryzysowy, bez zaproszenia instytucji zewnętrznych.

posiedzenia sztabu kryzysowego

Wydatki z budżetu

Z rezerwy kryzysowej będącej w budżecie Gminy i Miasta Żuromin na zwalczanie grypy ptaków wydano zero złotych. Inne wydatki, to dwie faktury na zakup w sumie 12 tablic informacyjnych na łączną kwotę 1020 zł.

wydatki na ptasią grypę

Pisma z Urzędu

Urząd swoją aktywność w kwestii ptasiej grypy wyraził też na piśmie. Do sołtysów zostały wysłane pisma informujące między innymi o kolejnych rozporządzeniach Wojewody. Burmistrz powiadomiła Starostwo Powiatowe o oznakowaniu obszarów zapowietrzonych. Odpowiedziała też Powiatowemu Inspektoratowi Weterynarii w sprawie drobiu przydomowego w gospodarstwach rolnych na terenie Gminy.

pisma w sprawie ptasiej grypy

Aktywność medialna

Burmistrz w sprawie ptasiej grypy wzięła udział w konferencji prasowej polityków PiS, która odbyła się w Żurominie. Udzieliła też w tej sprawie obszernego wywiadu w lokalnym radiu.

aktywność medialna w sprawie ptasiej grypy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *