Czy na wsiach potrzeba remontów dróg?

W tym roku nie ma szans na pozyskanie pieniędzy na inwestycje z zakresu budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Urząd Gminy i Miasta Żuromin nie złożył wniosków o dofinansowanie z budżetu województwa na remonty dróg gminnych.

O drogi trzeba dbać

Brak inicjatywy ze strony Burmistrz mógłby sugerować, że nie ma już potrzeby remontów dróg na terenach wiejskich. Jestem innego zdania.

Drogi wymagają ciągłych remontów. Trzeba o nie dbać. Odnawianie stanu majątku gminnego, to minimum.

Można realizować to między innymi biorąc udział w corocznym naborze wniosków prowadzonym przez samorząd Mazowsza.

Zdanie sołtysów

Czy brak wniosku o dotacje na remonty dróg był konsultowany choćby z sołtysami? Pracowałem z sołtysami przez kilka lat. Nie sądzę, aby nie widzieli potrzeby prowadzenia inwestycji drogowych w swoich sołectwach. Nie dalej, jak na ostatniej sesji sołtys z Nadratowa wnioskował o remont drogi w jego miejscowości.

Można było

We wcześniejszych latach wnioski o dofinansowanie z zakresu budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych były składane co roku. Dzięki tym funduszom naprawiono takie odcinki, jak: droga Będzymin – Siemcichy, ul. Nadrzeczna w Poniatowie, ul. Morgowa w Będzyminie, ul. Kwiatowa w Kruszewie, ul. Lubowidzka we Wiadrowie, droga Olszewo – Sadowo. W tamtym roku Urząd Gminy i Miasta Żuromin otrzymał dofinansowanie na modernizację drogi Dąbrowa – Cierpigórz. Burmistrz zdecydowała wtedy, że pieniędzy od władz samorządu województwa jednak nie przyjmie.

Czytaj też: Nie będzie modernizacji drogi Dąbrowa – Cierpigórz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *