Czy w Żurominie będzie nowy żłobek?

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przygotowało wstępny podział środków dostępnych dla gmin w ramach programu Maluch Plus 2023. Dla Gminy i Miasta Żuromin przewidziana jest kwota ponad 2,5 mln zł.

Duże pieniądze do wzięcia

Zgodnie z danymi Ministerstwa, na utworzenie i funkcjonowanie miejsc opieki dla dzieci do trzech lat, Gmina i Miasto Żuromin mogłaby uzyskać 2576280,60 zł. Wskazana kwota dotyczy nowych miejsc dla 48 dzieci.

To wyjątkowa okazja na zbudowanie i uruchomienie żłobka. Nie zastanawiałbym się chwili, czy skorzystać z tej szansy.

Czy żuromiński samorząd złoży wniosek, aby pozyskać środki finansowe na nowy żłobek? Zgodnie z informacją Ministerstwa, poziom upowszechniania opieki w naszej gminie wynosi 17,7%.

Pierwszy żłobek

Jako samorząd, w poprzedniej kadencji korzystaliśmy już z programu Maluch Plus. Były to nieporównywalnie mniejsze dofinansowania. Jednak dzięki nim w 2016 roku uruchomiliśmy pierwszy żłobek, a potem rozbudowywaliśmy go dla większej liczby dzieci.

Źródło: zuromin-strona.nowybip.pl

Środki unijne

Program Maluch Plus będzie finansowany pieniędzmi pochodzącymi z Krajowego Planu Odbudowy, a także z Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego (FERS). W puli mają znaleźć się także środki budżetu państwa.

Czytaj też: Pieniędzy z KPO ciągle nie ma

Liczba komentarzy: 2

    1. Podobnie i ja trzymam kciuki za powodzenie budowy żłobka. Choć może nie w takim tempie, jak powstaje dworzec (obiekt ciągle jest w budowie). No i oczywiście z bardziej trafną koncepcją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *