Dotyk Motyla

Na terenie powiatu żuromińskiego swoją działalność rozpoczęło Stowarzyszenie “Dotyk Motyla”. Ideą jest działanie na rzecz chorych na choroby nowotworowe oraz osób ich wspierających.

Centrum wsparcia osób z diagnozą

Stowarzyszenie “Dotyk Motyla” w swoim zamyśle ma być lokalnym centrum wsparcia osób z diagnozą. Jej członkowie chcą, by temat chorób nowotworowych nie zamykał się w domach osób będących zarówno w trakcie, jak i po leczeniu onkologicznym.

Cele

Oprócz wszechstronnego działania na rzecz chorych, Stowarzyszenie za swój cel obrało działalność profilaktyczną w kierunku wczesnego wykrywania chorób nowotworowych. Jej członkowie chcą edukować, informować i działać na rzecz promocji zdrowia. Jak mówi członkini Stowarzyszenia:

Chcemy zebrać wszystkie doświadczenia, wiedzę, informacje i kontakty do lekarzy w jednym miejscu, by ktoś kto dostanie diagnozę wiedział, że może aktywnie uczestniczyć w swoim procesie terapeutycznym. By wiedział, że nie jest sam.

Kontakt

Chorujesz? A może kogoś z Twoich najbliższych dotknęła choroba nowotworowa? Skontaktuj się ze Stowarzyszeniem “Dotyk Motyla”:

  • Luiza – 501 757 789
  • Edyta – 511 733 623

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *