Hit, czy kit?

To pierwszy wpis na blogu w 2023 roku. Na początek robię więc małe podsumowanie inwestycji gminnych wykonanych w roku minionym. Które z nich są hitem, a które kitem?

Dworzec autobusowy

Budowa mini dworca w Żurominie kosztowała 930 tysięcy złotych. Mimo, że zaplanowana została już w 2020 roku, obiekt powstał dopiero w połowie 2022 roku. Do dziś dworzec nie działa. Hit, czy kit?

Sala gimnastyczna w Chamsku

Inwestycja budowy sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Chamsku pojawiła się w budżecie w 2021 roku. W minionym roku przygotowana została tylko dokumentacja projektowa. Sala ma kosztować 3,5 miliona złotych. Hit, czy kit?

Ścieżka pieszorowerowa

W ramach budżetu obywatelskiego miała powstać ścieżka pieszorowerowa przy ul. Przemysłowej. Urząd Gminy i Miasta Żuromin wykonał tylko fragment wnioskowanej przez mieszkańców inwestycji. Hit, czy kit?

Ulica Lubowidzka

Za kwotę 325 tysięcy złotych samorząd w 2022 roku przebudował ulicę Lubowidzką. Na tę inwestycję w ramach funduszy wojewódzkich przeznaczone zostało 114 tysięcy złotych. Hit, czy kit?

Chodnik na ul. Zielonej

Na ul. Zielonej Urząd wybudował chodnik. Zadanie to wskazali mieszkańcy w ramach budżetu obywatelskiego. Chodnik miał kończyć się przy wejściu do parku. Skończył się trochę wcześniej. Hit, czy kit?

Tereny zielone przy rondzie

W 2021 roku z lasku przy rondzie na Poniatowo zebrano liście i runo leśne. W to miejsce Urząd za dziesiątki tysięcy złotych posiał trawę i rabaty kwiatowe. Pod koniec minionego roku za kolejne dziesiątki tysięcy złotych przez urządzony park przeszedł ciężki sprzęt. Mają powstać tam ścieżki. Trawę i rabaty będzie trzeba odtworzyć. Hit, czy kit?

Sala gimnastyczna przy Dwójce

W minionym roku przy Szkole Podstawowej nr 2 w Żurominie samorząd odnowił salę gimnastyczną. W ramach modernizacji, która kosztowała ponad 200 tysięcy złotych, wymieniona została podłoga. Hit, czy kit?

Zielony Żuromin

Zielony Żuromin, to kolejny projekt w ramach budżetu obywatelskiego, który nie został wykonany w całości. Pojawiły się wprawdzie zaplanowane drzewa, jednak betonoza pozostała. Hit, czy kit?

Przebudowa ul. Towarowej

Za 3 miliony złotych przebudowana została ulica Towarowa. Samorząd po obu stronach wybudował chodniki, a całą ulicę doświetlił nowymi 17 lampami ulicznymi. Hit, czy kit?

Czytaj też: Inwestycyjny dramat w Żurominie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *