Jak wyglądać będzie ul. Lidzbarska?

W maju 2021 roku proponowałem, aby w sprawie przebudowy ulic Lidzbarskiej i Warszawskiej w Żurominie przeprowadzić konsultacje społeczne. Po ponad 8 miesiącach, Burmistrz podjęła decyzję o ich ogłoszeniu.

Konsultacje społeczne

Chcąc wziąć udział w konsultacjach społecznych, trzeba pofatygować się do Urzędu Gminy i Miasta Żuromin. No cóż – powodzenia w uzyskaniu wysokiej frekwencji i dużej aktywności mieszkańców. Jakby nie można było dać dodatkowej możliwości zgłaszania pomysłów drogą elektroniczną.

Jednak na mnie Burmistrz może liczyć. Przyjdę ze swoimi pomysłami i spostrzeżeniami.

Dodatkowo wesprę Urząd w zbieraniu opinii mieszkańców. Ludzie nie mają czasu biegać do urzędników. Do mieszkańców trzeba wyjść.

Zgłoszenie online

Jak powinna wyglądać ul. Lidzbarska? Jeśli macie swoje pomysły, uwagi, spostrzeżenia – wrzucajcie je do poniższego formularza. Zaniosę je za Was do Urzędu.

Szczegóły konsultacji społecznych w Zarządzeniu nr 30/2022 z dnia 01.02.2022 r.

Wizytówka Żuromina

Przypomnę – ul. Lidzbarska i ul. Warszawska do 2013 roku były drogą wojewódzką. Po wybudowaniu obwodnicy przeszły pod zarząd gminny. Mocno wyeksploatowane, wymagają remontu. Obie ulice w przyszłości powinny być wizytówką miasta. W marcu zeszłego roku pisałem:

Strategiczny charakter ulic powoduje, że oprócz przebudowy infrastruktury deszczowej i sanitarnej, należy wprowadzić nowe rozwiązania komunikacyjne. Na skrzyżowaniach Lidzbarkiej z Przemysłową i Lidzbarkiej ze Zwycięstwa powinny powstać mini ronda. Na całej długości dawnych ulic wojewódzkich – ścieżka rowerowa. Warto też zastanowić się, czy przy okazji nie znaleźć innego rozwiązania dla sygnalizacji świetlnej przy kinie. Przebudowa powinna uwzględniać bezpieczne przejścia dla pieszych i być może dodatkowe miejsca parkingowe. (…)

Czytaj też: Będą konsultacje społeczne w sprawie ul. Lidzbarskiej i Warszawskiej

Koncepcja Urzędu

Burmistrz, zanim zapytała mieszkańców o ich pomysły na ul. Lidzbarską, najpierw przygotowała własną koncepcję. Co mnie cieszy, uwzględniła w niej elementy, które zasugerowałem.

Czytaj też: Koncepcja przebudowy Lidzbarskiej bez pieniędzy

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *