Koncepcja przebudowy Lidzbarskiej bez pieniędzy

W sprawie przebudowy ulicy Lidzbarskiej w Żurominie miały być zorganizowane konsultacje społeczne i przygotowany projekt. Tymczasem Urząd Gminy i Miasta Żuromin zrobił zapytanie ofertowe na opracowanie koncepcji projektu przebudowy drogi.

Konsultacje społeczne są wskazane

Na majowej sesji Rady Miejskiej w Żurominie, Burmistrz mówiła, że: konsultacje społeczne są wskazane i zostaną zorganizowane. Taka była oficjalna i publiczna odpowiedź na mój wniosek o rozważenie przeprowadzenia z mieszkańcami konsultacji w sprawie koncepcji przebudowy ulic: Lidzbarska i Warszawska w Żurominie. Mijały kolejne miesiące. I nic. Żadnych konsultacji.

Czytaj też: Będą konsultacje społeczne w sprawie ul. Lidzbarskiej i Warszawskiej

Co z projektem?

W tegorocznym budżecie radni zaplanowali zadanie inwestycyjne dotyczące przygotowania projektu przebudowy ulicy Lidzbarskiej. Projektu, nie koncepcji. Tymczasem Urząd Gminy i Miasta ogłosił zamówienie publiczne na przygotowanie koncepcji. To już drugi przypadek w ostatnim czasie, kiedy żuromiński samorząd przystępuje do wyłonienia wykonawcy, chociaż nie ma zabezpieczonych na to pieniędzy. Niedawno podobna sytuacja miała miejsce przy przetargu na budowę dworca autobusowego w Żurominie.

Pomijając, że na koncepcję pieniądze w budżecie nie są zabezpieczone, to w ogóle wydawanie ich przez żuromiński samorząd byłoby zbędne. Do tej pory powstawały od razu projekty budowlane. Pomijam inwestycję budowy obwodnicy Żuromina, ale to już zupełnie inna skala.

Liczba komentarzy: 3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *