Lidzbarska bez rządowego wsparcia

Dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymało 51 zadań powiatowych i 173 zadań gminnych. Ulica Lidzbarska w Żurominie nie załapała się.

Lista rezerwowa

Przebudowa ul. Lidzbarskiej w Żurominie wylądowała na 57 pozycji listy rezerwowej. Uznania w oczach Premiera Mateusza Morawieckiego nie znalazł też między innymi remont drogi gminnej Przeradz – Siemcichy – Będzymin, o który wnioskowała Gmina Lutocin. Wsparcia nie otrzymał również samorząd powiatowy na rozbiórkę przepustu i budowę mostu wraz z rozbudową drogi powiatowej Zielona – Gościszka – Zalesie – Jabłonowo.

Czytaj też: Będą konsultacje społeczne w sprawie ul. Lidzbarskiej i Warszawskiej

Samorządy z rządową pomocą

Powiat żuromiński otrzymał za to środki na remont ul. Szpitalnej w Żurominie i drogi Sarnowo – Zalesie. Władze centralne wskazały też dwie inne lokalne inwestycje do dofinansowania: remont ul. Targowej w Bieżuniu, a także przebudowę drogi gminnej Lubowidz – Galumin – Ruda – Zieluń.

Czytaj też: Nie dla Żuromina

Liczba komentarzy: 4

 1. Przecież urząd nie ma jeszcze nawet dokumentacji na Lidzbarską. Starosta podważył pomysł Burmistrz. Więc na co dofinansowanie jak nie mają papierów?

  1. Od 2015 roku nabory robione są bez żadnych czytelnych reguł. Nie ma obiektywnej punktacji. Dofinansowania przyznawane są “z palca”. Więc i solidne przygotowanie dokumentacji na etapie naboru zapewne nie jest już istotne.
   Jeśli zaś chodzi o zastrzeżenia ze strony Starosty, to dotyczą one między innymi kwestii bezpieczeństwa w okolicach zaprojektowanego ronda przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Żurominie i miejsc parkingowych.

  1. Urząd Gminy i Miasta Żuromin nie otrzymał środków na przebudowę Lidzbarskiej z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Po kilku dniach od opublikowania list, na których ul. Lidzbarska nie załapała się na dofinansowanie (wnioskowana kwota, to 8,5 mln zł), pojawiła się kolejna lista – tym razem z innego naboru – Program Inwestycji Strategicznych. Na tej liście jest zadanie: Przebudowa odwodnienia drogi oraz wymiana kanalizacji wodno-ściekowej w ul. Lidzbarskiej w Żurominie.
   Proszę więc nie mylić faktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *