Likwidacja szkoły w Kliczewie Dużym

Od września 2023 r. do Szkoły Podstawowej w Kliczewie Dużym ma uczęszczać 18 uczniów. Do całej szkoły, nie jednej klasy. Dziś w szkole uczy 16 nauczycieli. Rada Miejska nie wyraziła zgody na likwidację placówki.

Spóźniony wniosek, zła decyzja

Ze strony Burmistrz wniosek o likwidację szkoły był zdecydowanie spóźniony. Decyzja radnych o odrzuceniu go – zła. Gminne finanse są w opłakanym stanie. I takie działania tylko pogłębiają problem.

Zabawa w ciuciubabkę

Gdy byłem Zastępcą, w 2019 roku położyliśmy radnym propozycję przekształcenia szkoły w Kliczewie Dużym w filię. Wtedy, mimo że dzieci w szkole było więcej, radni zgodzili się. Jednak później Burmistrz, nie zważając na potrzebę uzdrowienia gminnych finansów, w połowie drogi zrezygnowała. Nie odważyła się odwołać od odmownej decyzji kuratora.

Na miejscu Burmistrz nie wycofałbym się. Działałbym dla mieszkańców, nie polityki.

Tym razem radni nie zaufali Burmistrz. Na ostatniej sesji głosami 3 “za”, 8 “przeciw” i 3 “wstrzymujące się”, uchwała o likwidacji została odrzucona. I tylko dzieci szkoda…

Czytaj też: Zdrowie kobiet w powiecie żuromińskim

Komentarz

 1. 18 uczniów!!!??? Panie Michale proszę podać którzy radni tak pięknie dbają o nasze pieniądze i zagłosowali przeciw zamknięciu szkoły.

  1. Przeciw likwidacji:

   Czarek Ossowski
   Waldemar Bukowski
   Krzysztof Biesalski
   Anna Manelska
   Andrzej Staroń
   Mariusz Milewski
   Barbara Michalska
   Halina Jarzynka

   Za likwidacją:

   Leszek Łuczkiewicz
   Tomasz Budzich
   Piotr Lewiński

   Wstrzymali się:

   Wojciech Rochna
   Andrzej Supko
   Zbigniew Sochocki

 2. A nowych nauczycieli od września 2022 zatrudniali?Może trzeba dbac o kadrę pedagogiczną w Kliczewie a dzieci no cóż,zazdrościć takich warunków,brawo radni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *