Modernizacja żuromińskiego Orlika

Od 9 maja rozpoczyna się nabór wniosków na dofinansowanie do remontu, przebudowy lub rozbudowy Orlików. Urząd Gminy i Miasta Żuromin powinien wystąpić o pieniądze na modernizację Orlika w Żurominie.

Orlik reaktywacja

Złożyłem do Burmistrz petycję, aby Urząd Gminy i Miasta Żuromin skorzystał z możliwości pozyskania finansowego na odnowienie żuromińskiego Orlika. Program Ministerstwa Sportu i Turystyki zakłada dotacje dla gminy od 50 tysięcy zł do miliona złotych. Takiej szansy nie można zmarnować! W ramach programu samorządy będą mogły naprawić lub wymienić nawierzchnię boisk, zmodernizować oświetlenie, ogrodzenie wraz z piłkochwytami, a także zmodernizować zaplecze szatniowo-sanitarne.

12 lat Orlika w Żurominie

7 kwietnia 2010 roku oficjalnie do użytku oddany został żuromiński kompleks boisk sportowych Orlik. Jako ówczesny radny Rady Miejskiej w Żurominie aktywnie działałem na rzecz realizacji tej inwestycji. Burmistrz Zbigniew Nosek pozyskał wtedy z Ministerstwa Sportu i Turystyki i Urzędu Marszałkowskiego 666 tysięcy złotych. Jako Rada na wkład własny zabezpieczyliśmy ponad pół miliona złotych. Od 12 lat Orlik służy dzieciom, młodzieży oraz dorosłym mieszkańcom Gminy i Miasta Żuromin.

Czytaj też: Sportowa Polska, a Żuromin?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.