Nabywcom mieszkań trzeba natychmiast pomóc

W głowie mi się nie mieści, dlaczego Burmistrz nie podjęła jeszcze działań naprawczych, by budowa budynków wielorodzinnych przy ul. Malinowej i ul. Zamojskiego mogła zostać zakończona i odebrana?

Zmiana miejscowego planu zagospodarowania

Kilka miesięcy temu wojewoda stwierdził nieważność wydanych przez Starostę pozwoleń na budowę. Dodatkowo unieważnił uchwały lokalizacyjne dotyczące tych inwestycji. Burmistrz już dawno powinna przystąpić do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Chodzi o poprawkę dosłownie kilku wyrazów w planie dla działek, na których powstają bloki. To jedyny pewny i najszybszy sposób naprawy skutków unieważnionych pozwoleń na budowę. Inne ścieżki administracyjne, czy też sądowe, nie dają gwarancji pozytywnego rozwiązania i wiążą się z kolejnymi miesiącami zwłoki. A mieszkańcom trzeba pomóc. Natychmiast.

Czytaj też: Nowe budynki wielorodzinne ciągle zablokowane

 

Komentarz

  1. W powyższym wpisie przedstawiłem rozwiązanie problemu. Trzeba zacząć działać. Dziwi mnie milczenie w tej sprawie. Komunikacja między urzędami w tym przypadku najwyraźniej nie funkcjonuje. Jednak co najgorsze, jasnej informacji nie posiadają mieszkańcy. Bo czy wiedzą chociażby, że w maju wojewoda unieważnił pozwolenia na budowę?

 1. Ja mam kredyt na mieszkanie w jednym z tych bloków. Rozumiem, że mogę iść do starostwa i przekazać go na nich?

 2. Panie Bodenszac a skąd masz takie informacje, że coś nie tak z pozwoleniami? Przecież bloki już stoją. Co to za straszenie.

  1. Nie straszę. Zawsze opieram się tylko na faktach. W tym przypadku także. Informacje o pozwoleniach na budowę zawarte są w rozstrzygnięciach nadzorczych wojewody. Możemy z nich dowiedzieć się między innymi, że:

   – Starosta Żuromiński 27 stycznia 2021 r. dokonał zmiany pozwolenia na budowę budynków przy przy ul. Wyzwolenia/Malinowa, którą wydał 4 listopada 2020 r;
   – 18 listopada 2021 r. Starosta Żuromiński zwrócił się do Wojewody Mazowieckiego
   o dokonanie z urzędu oceny ww. decyzji pod kątem zgodności z przepisami prawa;
   – 16 maja 2022 r. Wojewoda Mazowiecki stwierdził nieważność decyzji Starosty Żuromińskiego.

   Z rozstrzygnięć wynika także, że:

   – Starosta Żuromiński 5 sierpnia 2021 r. zmienił pozwolenie na budowę budynku przy ul. Zamojskiego, którą wydał 19 lutego 2020 r;
   – 18 listopada 2021 r. Starosta Żuromiński zwrócił się do Wojewody Mazowieckiego
   o dokonanie z urzędu oceny w/w decyzji pod kątem zgodności z przepisami prawa;
   – 16 maja 2022 r. Wojewoda Mazowiecki stwierdził nieważność decyzji Starosty Żuromińskiego.

   Linki do rozstrzygnięć nadzorczych Wojewody:

   https://edziennik.mazowieckie.pl/WDU_W/2022/11895/akt.pdf
   https://edziennik.mazowieckie.pl/WDU_W/2022/11896/akt.pdf

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *