Osiedle Unitra z miejskim ciepłem

Już kilka lat temu wskazywałem na konieczność budowy sieci ciepłowniczej do budynków wielorodzinnych na osiedlu “Unitra”. Dziś jego mieszkańcy mają duży problem.

Budowa sieci ciepłowniczej

Mieszkańcy osiedla “Unitra” otrzymują drogie ciepło z kotłowni, której przyszłość jest nieznana. Będąc Zastępcą Burmistrza, położyłem na stół konkretny pomysł wraz ze źródłem jego sfinansowania z funduszy zewnętrznych. Gminna Spółka powinna zadbać o mieszkańców i podłączyć ich do miejskiej sieci ciepłowniczej. W tej sprawie liczyłem na wsparcie Burmistrz.

Zignorowany pomysł

Mój pomysł został jednak zignorowany. Obecna Burmistrz wraz z Prezesem Żuromińskich Zakładów Komunalnych nie pomogą mieszkańcom osiedla “Unitra”. Pozostaje więc liczyć im na to, że do czasu zmiany władzy, ich kotłownia wytrzyma, a oni wytrzymają ciężar jej kosztów.

Liczba komentarzy: 2

  1. Samorząd ma obowiązek dbać o wszystkich mieszkańców. ŻZK zasilają w ciepło różne wspólnoty mieszkaniowe. Dlaczego miałyby nie pomóc mieszkańcom Spółdzielni Mieszkaniowej? Czym różni się wspólnota od spółdzielni, pomijając prawne szczegóły?

    I oczywiste jest, że oferta zasilenia ciepłem miejskim musi być uzgodniona z mieszkańcami, których reprezentuje Spółdzielnia Mieszkaniowa. Nie uważam jednak, że stanowi to jakąkolwiek przeszkodę.

    A w interesie samej Spółki jest również poszerzanie grona swoich odbiorców – klientów. Spółka powinna się rozwijać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *