Podatek od nieruchomości trzy razy niższy

Burmistrz chce obniżyć podatek lokalny, ale tylko dla jednego przedsiębiorcy. Z taką propozycją wystąpiła do Rady Miejskiej w Żurominie. Podatek miały być trzy razy niższy.

Obniżka dla ŻZK

Burmistrz chce ulżyć w podatkach Żuromińskim Zakładom Komunalnym. Proponuje, aby podatek dla Gminnej Spółki od 2023 roku był trzykrotnie niższy!

Faworyzowanie jednego podatnika jest nieprzyzwoite. Nie mogę pojąć, jak Burmistrz mogła wyjść z tak niesprawiedliwym pomysłem.

Reszta bez zmian

Niespełna rok temu Burmistrz wystąpiła do radnych z inicjatywą podniesienia wszystkich podatków lokalnych, zarówno dla mieszkańców, jak i przedsiębiorców. Wtedy radni podatki podnieśli. Czy teraz obniżą podatek tylko dla jednego przedsiębiorcy? Niebawem się przekonamy.

Czytaj też: Podwyżki dla każdego

Liczba komentarzy: 4

 1. Zaczyna się Pan robić śmieszny w swoim dążeniu do dyskredytacji działań zarówno Pani Burmistrz jak i Spółki ŻZK, były pracownik Gminy, samorządowiec i co nie wie, że podatki są istotnym elementem w wyliczeniach kosztów cen oferowanych usług przez naszą spółkę? Przecież można się zapytać co obniżenie podatku może znaczyć dla nas mieszkańców, ale lepiej pokazać, że Spółka zyska kosztem Mieszkańców, bo to parę osób zbulwersuję. Mam nadzieję że Rada Gminy chociaż spojrzy na problem realnie.

  1. Poruszony przeze mnie temat nie dotyczy kosztów ŻZK, a wybiórczego traktowania podatników. Czy innym przedsiębiorcom koszty nie rosną? Czy mieszkańcom rachunki nie poszły do góry? Idąc tą logiką, podatki należałoby obniżyć wszystkim.

   Jeśli chodzi o jakość i sposób zarządzania Spółką, to mam (nie od dziś) duże uwagi i nie mam zamiaru o nich nie mówić. Bo Burmistrz jest dla mieszkańców, a Gminna Spółka jest mieszkańców.

   Co do śmiechu, to jedno jest pewne – wielu mieszkańcom do śmiechu nie jest. I też mam nadzieję, że Rada Miejska spojrzy na problem realnie i nie zgodzi się na wybiórcze traktowanie podatników.

 2. Jak prawdziwy polityk skrzętnie pominął Pan bardzo istotną kwestię, obniżka przełoży się na korzyści dla wszystkich to po pierwsze a po drugie prawo obowiązuję wszystkich więc stawka podatku nie będzie obowiązywała tylko ŻZK.
  Insynuowanie że działania w postaci obniżenia podatku mającego wpływ chociażby na cenę wody są na szkodę mieszkańców – no majstersztyk, prawie jak oglądanie TV.

  1. Nie ma Pan racji – Burmistrz chce obniżyć podatek tylko ŻZK. Sprawa dotyczy specjalnej stawki od nieruchomości dotyczących tylko majątku Spółki.

   I odpowiem, jako mieszkaniec, a nie żaden polityk: z utęsknieniem czekam na konkret, który Burmistrz przedstawi na najbliższej sesji – jak obniżka podatku przełoży się na obniżkę opłat dla mieszkańców i których konkretnie opłat.

   W moim poście nie ma też słowa o tym, że obniżka podatku wpływa na szkodę mieszkańców. Powtórzę – obniżka podatków dla tylko jednego przedsiębiorcy jest po prostu niesprawiedliwa względem pozostałych przedsiębiorców i wszystkich mieszkańców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *