Podsumowanie 2021

W sylwestrowym podsumowaniu bloga bodenszac.pl przedstawiam Wam listę postów, które w kończącym się roku czytaliście najchętniej. A do tego dorzucam trochę statystyk.

Top 10

10. Ugoda sądowa została zlekceważona

Burmistrz Gminy i Miasta Żuromin nie dochowała warunków zawartej ze mną ugody sądowej w zakresie wypłaty odprawy. Ugoda stanowi tytuł egzekucyjny, wiec mogłem wystąpić do komornika. Post okazał się jednak wystarczającym komornikiem.

Ugoda sądowa została zlekceważona

9. Mieszkańcy na sesji Rady Miejskiej

Relacja z sesji, na której w nieelegancki sposób potraktowano młodego mieszkańca, który zgłosił usterki na żuromińskim skateparku.

Mieszkańcy na sesji Rady Miejskiej

8. Przetarg na dworzec bez zabezpieczenia pieniędzy

Wpis o tym, jak Urząd Gminy i Miasta Żuromin zorganizował przetarg na budowę dworca autobusowego nie mając zabezpieczonych na to pieniędzy.

Przetarg na dworzec bez zabezpieczenia pieniędzy

7 Sprawa strefy zamieszkania na ul. ks. Staniaszki

Wpis, który powstał po zgłoszeniu problemu jednego z mieszkańców Żuromina. Nie tylko odniosłem się do nieudanej zmiany organizacji ruchu przy Szkole Podstawowej nr 2 w Żurominie, dałem tez konkretne rozwiązania.

Sprawa strefy zamieszkania na ul. ks. Staniaszki

6. Zmiana na stanowisku Prezesa

We wpisie poinformowałem o zmianie na stanowisku Prezesa Żuromińskich Zakładów Komunalnych. Zmiana była efektem kilkutygodniowych przymiarek, o których tez wcześniej pisałem na blogu.

Zmiana na stanowisku Prezesa

5. Awans na Dyrektora

Konsekwencją zmiany na stanowisku Prezesa ŻZK, były dalsze układanki kadrowe. W poście opisałem, jak przygotowywano grunt pod karuzelę stołkami.

Awans na Dyrektora

4. Partie polityczne o ptasiej grypie

Po wybuchu kolejnej epidemii ptasiej grypy w powiecie żuromińskim, partie polityczne postanowiły zrobić z Żuromina arenę do przeprowadzania konferencji prasowych. Nie zabrakło tez lokalnych polityków.

Partie polityczne o ptasiej grypie

3. Obywatelskie Wotum Zaufania

Do końca czerwca radni powiatu i radni poszczególnych gmin w powiecie żuromińskim mieli udzielić, bądź nie udzielić wotum zaufania Zarządowi powiatu, wójtom i burmistrzom. Ja zaproponowałem głosowanie obywatelskie, gdzie każdy mógł poczuć się radnym.

Obywatelskie Wotum Zaufania

2. Przyczyny po stronie pracodawcy

W poście odniosłem się do sprawy odwołania mnie ze stanowiska Zastępcy Burmistrza. Finałem było orzeczenie sądu pracy.  Odwołanie mnie nie nastąpiło z mojej winy.

Przyczyny po stronie pracodawcy

1  Chirurgia w Żurominie

Latem trafiłem na oddział chirurgiczno-ortopedyczny w żuromińskim szpitalu. W poście opowiedziałem o tym, co mnie tam spotkało.

Chirurgia w Żurominie

Statystyki bloga

Pierwszy post opublikowany został 10 kwietnia. Od tego czasu, do dziś uzbierało się 127 wpisów, a blog zaliczył 34 tysiące odwiedzin. Posty opisuję 20 kategoriami. Najwięcej wpisów było w kategoriach: inwestycje, samorząd, ekologia, obywatel i finanse.

Czytaj też: O co tu chodzi?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *