Podwyżka wody i ścieków

Od maja opłata za wodę i ścieki dla gospodarstw domowych idzie do góry. Prezes Żuromińskich Zakładów Komunalnych podwyższył mieszańcom Gminy i Miasta Żuromin cenę za 1m3 wody średnio o 10%.

Droższa woda

Przez najbliższe trzy lata za 1 m3 wody płacić będziemy 3,39 zł netto. W poprzedniej trzyletniej taryfie ceny wynosiły: 3,04 zł w pierwszym roku, 3,07 zł w drugim roku i 3,11 zł w trzecim roku. Opłata abonamentowa wzrosła z 3,50 zł do 3,80 zł. Do wszystkich cen należy doliczyć jeszcze 8% podatku VAT.

Ścieki też do góry

W nowej taryfie cena za usługi odprowadzania 1 m3 ścieków wynosi 4,89 zł. Dotychczas w pierwszym roku płaciliśmy za ścieki 4,35 zł, w drugim 4,41 zł, a w trzecim 4,48 zł. Opłata abonamentowa, podobnie jak w przypadku wody, wzrosła z 3,50 zł do 3,80 zł. Tu także wszystkie ceny należy zwiększyć o 8% podatku VAT.

Czytaj też: Podwyżki ciepła w Żurominie

Miało być drożej

Pierwotna propozycja podwyżek przygotowana przez Zarząd ŻZK była wyższa. Jednak Wody Polskie, będące regulatorem taryf za wodę i ścieki, nie zaakceptowały jej. Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie wskazał Prezesowi ŻZK, że powinien tak zaplanować ceny i stawki opłat, aby mieszkańcy nie byli obciążani gwałtownymi wzrostami cen i stawek opłat.

Czytaj też: Wody Polskie odmówiły podwyżki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.