Prawie 4,5 tysiąca kary dziennie

Dzienna kara za nieterminowe wybudowanie mini dworca w Żurominie, to 4450 zł. Urząd Gminy i Miasta Żuromin zrezygnował jednak z jej naliczania.

Aneks do umowy

Okazuje się, że na dwa dni przed zakończeniem budowy mini dworca, Burmistrz podpisała z wykonawcą aneks do umowy. Firma budująca dworzec dostała dodatkowe 16 dni na dokończenie prac. Zgodnie z umową miała na to 7 miesięcy. Powodu przedłużenia umowy nie znam.

Czytaj też: Jak wykonany został budżet za 2021 rok

Kar nie będzie

Za 16 dni zwłoki w realizacji inwestycji, z tytułu kar do budżetu gminnego wpłynęłoby 71200 zł. Choć na bogatego nie trafiło, to jednak samorząd zrezygnował z tych pieniędzy. Na miejscu Burmistrz tak łatwo bym nie odpuścił. Za tę kwotę można by na przykład zrealizować dodatkowe zadanie w ramach budżetu obywatelskiego, wesprzeć działalność Wkry Żuromin, zaktywizować seniorów, czy chociażby opłacić gwiazdę na Dni Żuromina.

Czytaj też: Radny 2021 roku

Liczba komentarzy: 4

    1. To raczej oczywiste. Czasy naszej dobrej współpracy Burmistrz zakończyła dwa lata temu. A ja nie śmiałbym teraz czegokolwiek podpowiadać. Nie lubię się narzucać i pchać się tam, gdzie mnie nie chcą.

  1. Kaktus mi wyrósł bo 3 miesiące temu już napisałem że mi wyrośnie jak się wyrobią w terminie. Zresztą takiego gówna nigdzie w mieście powiatowym nie widziałem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *