Przetargowe porażki Żuromińskich Zakładów Komunalnych

To już kolejny przetarg na odbiór śmieci, w którym oferta Żuromińskich Zakładów Komunalnych okazała się być najdroższą. Z jaką ofertą Gminna Spółka przystąpi do przetargu w Gminie i Mieście Żuromin?

Porażka w Bieżuniu

We wpisie Opłata za śmieci nie powinna wzrosnąć opowiadałem między innymi o nieudanym dla ŻZK przetargu na odbiór odpadów komunalnych w Mieście i Gminie Bieżuń.

Porażka w Lutocinie

W ostatnich dniach, oferta ŻZK, tym razem złożona w Gminie Lutocin, znowu okazała się najwyższa. Żuromińska Spółka była droższa od dwóch innych firm, mimo, że do Lutocina ma najbliżej.

Porażka w Lubowidzu

Do wrześniowego przetargu w Mieście i Gminie Lubowidz Żuromińskie Zakłady Komunalne nawet nie przystąpiły. Jest tym bardziej niezrozumiałe, gdyż w tym przypadku gwarancja realizacji usług odbioru odpadów od mieszkańców tej gminy dotyczyła okresu ponad dwóch lat!

Porażka w Żurominie?

Jak tak dalej pójdzie, to jedynym rynkiem, o który żuromińskiej Spółce pod wodzą nowego Prezesa pozostanie jeszcze walczyć będzie Gmina i Miasto Żuromin. Mam nadzieję, że rządzący Spółką nie wpadną na pomysł powetowania sobie porażek w innych gminach wysokimi cenami w rodzimym samorządzie. Nie dlatego, że znowu mogliby przegrać z konkurencją, ale dlatego, że nie powinni drenować portfeli mieszkańców naszej gminy.

Czytaj też: Zmiana na stanowisku Prezesa

Liczba komentarzy: 3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.