Szkoła do likwidacji

Będzie trzecie podejście do likwidacji Szkoły Podstawowej w Kliczewie Dużym. Wcześniej Burmistrz zabrakło odwagi. Potem sprzeciw wyrazili radni.

Dzieci są najważniejsze

Tu nie chodzi o koszty. Bardziej o trendy demograficzne. Jednak najważniejsze w tym wszystkim jest dobro dzieci. Maleńką szkołę w Kliczewie Dużym trzeba zamknąć. Bo dzieci powinny rozwijać się w większej grupie rówieśników. Samorząd musi dbać o wyrównywanie szans. A w zamian za likwidację szkoły, Urząd między innymi ma obowiązek zapewnić na najwyższym poziomie transport z opieką dla uczniów.

Pierwsze podejście

Po raz pierwszy do tego tematu podeszliśmy w 2019 roku. Byłem wtedy Zastępcą Burmistrza. Przystąpiliśmy do przekształcenia Szkoły w Kliczewie Dużym. Jednak potem Burmistrz nie odważyła się odwołać od odmownej decyzji Kuratorium.

Drugie podejście

Na początku tego roku temat powrócił. Tym razem to radni nie zgodzili się, by Burmistrz rozpoczęła proces likwidacji szkoły. Przeciw rękę podniosło 8 radnych, 3 było za i 3 wstrzymało się od głosu.

Do trzech razy sztuka

Na najbliższej sesji po raz trzeci Rada Miejska pochyli się nad sprawą. Czy tym razem radni poprą likwidację najmniejszej szkoły w Gminie i Mieście Żuromin, a Burmistrz będzie chciała poprowadzić całą procedurę do końca?

Czytaj też: Likwidacja szkoły w Kliczewie Dużym

Liczba komentarzy: 2

  1. Pani burmistrz niech zejdzie ze stołka bo się na nie ,nie nadaje . Dlaczego w Hamsku nie chce zamknąć? Wszystkie pieniądze idą na Hamsk. Tam też jest mało dzieci dlaczego tam nie zamknie tylko inwestuje w hale ? Nie rozumiem tego ? Nigdy w życiu nie oddam głosu na tą osobę. Trzeba miec układy z Panią Burmistrz najwydoczniej .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *