Szlachetna Paczka

Szkoła Podstawowa nr 2 w Żurominie zaangażowała się w przygotowanie paczki dla potrzebujących. W ramach akcji Szlachetna Paczka chce wesprzeć jedną z rodzin.

Czego potrzeba?

Trzy kluczowe potrzeby rodziny:

 1. Artykuły szkolne
 2. Środki czystości
 3. Ubrania
  Pan Rafał (rozmiar S): kurtka zimowa, spodnie, bluza, bluzki, koszula, obuwie zimowe, przejściowe, sportowe (rozmiar 43)
  Ania (rozmiar S): t-shirt, bluzka, kurtka zimowa, spodnie, buty sportowe (rozmiar 39)
  Witek (rozmiar 116 cm): bluzka, spodnie, t-shirt, sandałki i buty zimowe (rozmiar 26)
  Rodzina potrzebuje pościeli, prześcieradła, koca, ręczników. W domu panu Rafałowi przydałaby się mikrofalówka – córka mogłaby odgrzać posiłek dla siebie i brata oraz laptop (rodzina posiada bardzo stary komputer).
  Szczególne upominki (marzenia):
  Pan Rafał: Zestaw do majsterkowania (klucze itp.)
  Anna: Perfumy
  Witek: Gry i zabawki związane ze zwierzętami

Jak informują organizatorzy akcji: produkty bądź pieniądze można przynosić do szkoły do dyrekcji, wychowawców, nauczycieli. Numer telefonu do szkoły – 23 657 32 24.

Rodzina Pana Rafała

Informacja o Rodzinie przestawiona przez Szkołę Podstawową nr 2 w Żurominie:

Pan Rafał (53 lata) to samotny ojciec, który wychowuje syna Witka (4lata) i córkę Anię (12 lat). Na co dzień mężczyzna opiekuje się swoimi pociechami i domem. Rodzina utrzymuje się z dorywczej pracy pana Rafała i zasiłków. Do obecnej sytuacji doprowadziło odejście żony, która zrzekła się praw rodzicielskich do dzieci. Zanim jednak to nastąpiło, Pan Rafał pracował w delegacjach, a żona zajmowała się domem oraz Witkiem i Anią. Rodzina wiodła szczęśliwe życie, którego pozbawiła żona pana Rafała, zostawiając go samego z pracą, domem i małymi dziećmi. Kobieta zabrała ze sobą nawet garnki, sztućce, firany, ale także buty pana Rafała. Mimo wielu przeszkód, samotny ojciec dzielnie zmaga się z trudnościami życia, zapewniając przy tym bezpieczeństwo i najlepszą opiekę dla swoich dzieci. Jak mówi sam pan Rafał “mało śpi, dużo pracuje”. Stara się nie poddawać i za wszelką cenę nie doprowadzić do tego, aby odebrano mu dzieci – najlepsze, co go spotkało.
Pan Rafał, Witek i Ania to rodzina, która uwielbia spędzać czas przy gospodarstwie pełnym królików, kotów i kur. Siłę do walki z trudami codzienności dają przede wszystkim dzieci, o które pan Rafał dzielnie walczy. Nie chce, aby zabrano je do domu dziecka. Mężczyzna to złota rączka. Jest bardzo pracowity. Majsterkuje, naprawia samochody, ale także świetnie gotuje. Dzieci każdego dnia mają ciepły obiad. Ania to szczególnie uzdolniony sportowiec. Zawsze przynosi do domu medale i puchary, które zdobywa na zawodach. Jest ogromnym powodem do dumy dla pana Rafała. Witek zaś to mały, ciągle uśmiechnięty gospodarz. Chłopiec opiekuje się zwierzętami, ale także lubi sprzątać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *