To jest porażka Gminy i Miasta Żuromin

Sejmik województwa kwotą 1,5 miliarda złotych wsparł 739 projektów na całym Mazowszu. Na liście nie ma Żuromina!

Grzech zaniechania

Nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego Burmistrz nie sięgnęła po te pieniądze dla naszego samorządu. Swoim grzechem zaniechania blokuje rozwój żuromińskiej gminy. Jednocześnie ubolewa nad złą sytuacją finansową budżetu, za który odpowiada.

Czytaj też: Chwila szczerości

Inni potrafią

Oczyszczalnie ścieków, wodociągi, drogi, szkoły, ścieżki rowerowe, boiska, hale sportowe, parki i tereny zielone, żłobki, przedszkola, świetlice wiejskie, remizy i samochody dla OSP, domy opieki senioralnej, szpitale, uzbrojenia stref inwestycyjnych, termomodernizacje, odnawialne źródła energii… Zakres inwestycji, na które samorządy na Mazowszu otrzymały pomoc w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego jest bardzo szeroki.

Miliony dla powiatu żuromińskiego

Na długiej liście samorządów, którym udzielono pomocy finansowej jest także powiat żuromiński. Nasz powiat otrzymał wsparcie między innymi na przebudowę kilku dróg, na inwestycje w szpitalu i na krytą pływalnię przy LO w Żurominie. Z tego tytułu do naszego powiatu wpłynie ponad 17 mln zł.

Czytaj też: Wymarzony basen w niewymarzonej lokalizacji

 

 

Liczba komentarzy: 4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *