Trzecia podwyżka ciepła w ciągu roku

Żuromińskie Zakłady Komunalne po raz trzeci w ciągu ostatnich 12 miesięcy podniosły stawki za ciepło.

Przekroczono granicę

Gminna Spółka przekroczyła granicę 100 zł stawki opłaty za ciepło (zł/GJ). Od 5 grudnia 2022 roku stawka opłaty za ciepło (zł/GJ) dla odbiorców ciepła kotłowni Wyzwolenia i Targowa wzrosła z 92,46 zł na 121,16 zł. Stawka w przypadku kotłowni przy ul. Kościuszki została podwyższona z 86,36 zł na 120,85 zł.

Czytaj też: Ciepło o ponad 200% do góry

Wcześniejsze podwyżki

Rok temu, w grudniu 2021, nastąpiła pierwsza podwyżka ciepła. Następnie w połowie roku ŻZK podniosły stawki o ponad 200%. Oznacza to, że w ciągu roku stawka opłaty za ciepło wzrosła średnio blisko trzykrotnie.

Czytaj też: Znowu podwyżka śmieci?

 

Liczba komentarzy: 2

  1. No i co? ktoś to ztrzyma? czy przeczyta i prychnie pod nosem? albo i nie przeczyta, bo ludzi to nie interesuje, dostają rachunek i płacą albo płacą co muszą a zadłuzenie rośnie. 3/4 ludzi nic nie interesuje, co się skąd bierze i jak,

    1. To nieprawda. Dla ludzi wysokość rachunków jest bardzo ważna. Mieszkańcy są często bezsilni wobec podwyżek – to prawda, a ci, którzy drenują ich kieszenie… bezwzględni.
      W przypadku podwyżki ciepła, zgodnie z ustawowym ograniczeniem, ceny można było podnieść do 40% w stosunku do września 2022. Spółka Gminna podniosła stawki o… 39,99%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *