Uciążliwe ptaki w Żurominie

Na teranie Żuromina Urząd zaplanował zabiegi pielęgnacyjne drzew i ich częściową wycinkę. Uważam, że pominięto lokalizacje ważne dla wielu mieszkańców.

Brakujące lokalizacje drzew

Na liście drzew wskazanych do prac pielęgnacyjnych powinny znaleźć się także te, które rosną na osiedlu budynków wielorodzinnych przy ul. Zielonej i ul. Zamojskiego, a także przy ścieżce pieszo-rowerowej do Poniatowa. Przycięcie koron drzew po okresie lęgowym mogłoby przyczynić się w przyszłości do zmniejszenia liczby gawronów. Uciążliwość tych ptaków jest powszechnie znana mieszkańcom Żuromina. Inne samorządy między innymi właśnie w taki sposób próbują rozwiązywać problem z ptakami.

Plan Urzędu

Burmistrz ustaliła, że zabiegami pielęgnacyjnymi (usunięcie posuszu, redukcja korony) mają być objęte 64 sztuki drzew, a 6 sztuk zostanie usuniętych. Tak wygląda lista drzew, które będą poddane pielęgnacji i wycince:

Lista z lokalizacją drzew

Zadanie ma zostać wykonane do 30 września. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska od 1 marca do 15 października obowiązuje okres lęgowy ptaków. W tym okresie nie wolno usuwać gniazd.

Czytaj też: Namiastka Zielonego Żuromina

 

Liczba komentarzy: 3

  1. Zostawcie te wrony i te drzewa w spokoju, niszczycie zieleń i ptaki, może warto wreszcie zająć się pielęgnacja zieleni i zasadzeniami drzew, i dbaniem o ptaki, które z nami mieszkają, pozdrawiam drwali .

    1. Przyłączam się do apelu. Zielony Żuromin jest bardzo ważny – dbanie o to, co jest i tworzenie nowych przestrzeni zieleni. Co do ptaków, to trzeba się z nimi dogadać. Mieszkały kiedyś w centrum miasta. Przeniosły się. Może jeszcze raz zgodzą się na przeprowadzkę.
      PS A co do drwali, to zdaje się, że dziś najprężniejsi są ci z ekipy rządowej, którzy na potęgę wycinają Lasy Państowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *