Wygrana o niespełna 1000 zł

Do przetargu na rozbudowę kanalizacji ściekowej wraz z przyłączami w ul. Warszawskiej, ul. Platynowej, ul. Miedzianej, ul. Żelaznej oraz ul. Srebrnej w Żurominie przystąpiło 6 firm. Między pierwszą, a drugą ofertą była różnica tylko 971,72 zł!

Najkorzystniejsza oferta

Najtańszą ofertę przedstawiły Żuromińskie Zakłady Komunalne – 849674,50 zł. Drugą co do wartości oferta wyniosła 850646,22 zł. ŻZK wygrały więc przetarg o zaledwie 0,09%.

Rządowe dofinansowanie

Na zadanie Urząd Gminy i Miasta Żuromin ma zabezpieczone 855800 zł. Pieniądze częściowo pochodzą z dotacji rządowej. Jej podział na poszczególne samorządy nastąpił na podstawie algorytmu, który uwzględnia między innymi odsetek osób korzystających z sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz zamożność danej gminy.

Czytaj też: Pieniądze na wodociągi i kanalizację

Terminowa realizacja

Budowa kanalizacji sanitarnej z Dąbrowy do Żuromina, którą Urząd zlecił Żuromińskim Zakładom Komunalnym, rozpoczęta w 2020 roku i przeciągnęła się do 2022 roku. Choć pierwotnie Gminna Spółka miała zakończyć to w ciągu jednego roku kalendarzowego. W tym przypadku, ze względu na wsparcie z funduszy zewnętrznych, na takie opóźnienia nie można sobie pozwolić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *