Wymarzony basen w niewymarzonej lokalizacji

W lokalnej prasie przeczytałem wywiad ze Starostą Żuromińskim. W dużej części rozmowa poświęcona jest budowie pływalni, w tym jej lokalizacji.

Marzenie wkrótce się spełni

W wywiadzie Starosta mówi, że przy ustalaniu lokalizacji budowy pływalni Zarząd byłby gotów rozważyć propozycję ze strony Burmistrz. Ta jednak nie pojawiła się. Władze powiatu brały więc pod uwagę teren przy żuromińskim szpitalu. Jednak zraziła ich potrzeba dokonania zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego. Jak wskazuje Starosta, lokalizacja budowy przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie podyktowana była tym, że powiat nie posiada innych terenów. Umiejscowienie wymarzonego basenu przy LO jest więc wyborem koniecznym, a nie wyborem wymarzonym.

Czytaj też: Pływalnia na Stadionie Miejskim

Współpraca

Szkoda, że ze strony Burmistrz nie padło pytanie: Panie Starosto, w czym mogę pomóc Zarządowi przy budowie basenu? Szkoda, że ze strony Zarządu Powiatu nie padło pytanie: Pani Burmistrz, w czym mogłaby nam Pani pomóc przy budowie basenu?

W samorządzie najważniejsza jest współpraca. W tej sprawie zabrakło jej.

Mimo, że władze powiatu na budowę basenu pozyskały z rządowych programów 25 mln zł, to pierwszy przetarg pokazał, że to wciąż za mało. Wciąż więc jest możliwość nawiązania współpracy między samorządami. I nie jest ważne, czy Burmistrz zaprosi Zarząd, czy Zarząd zaprosi Burmistrz. Warto rozmawiać.

Wywiad ze Starostą Żuromińskim: Żuromin czeka na basen od lat. Marzenie wkrótce się spełni

Liczba komentarzy: 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *