Za mało lasu w parku

Dobiegają końca prace związane z rewitalizacją lasku na gruntach gminnych położonego przy rondzie w Żurominie w kierunku Poniatowa. Ingerencja w naturę poszła moim zdaniem za daleko.

Park przy obwodnicy

Na początku października, podczas jednego z moich spacerów, w poście Park przy obwodnicy opowiedziałem Wam o tym niezwykłym miejscu:

Leśny charakter powinien zostać. Zdania nie zmieniam. A po mojej ostatniej weekendowej wizycie w tym miejscu, tylko utwierdziłem się w tym. Usunięcie runa leśnego do gołej ziemi spowodowało, że na chwilę obecną do parku nie da się wejść. Przynajmniej bez kaloszy jest to bardzo trudne. Pomijam, że leśny klimat po prostu uleciał. Dopiero za parę lat natura sama sobie z tym poradzi odtwarzając naruszony system.

Rozwój terenów zielonych

Realizacja zadania “Rozwój terenów zielonych w miejscowości Żuromin przy ul. Jana Pawła II” to z założenia dobra inwestycja. Niestety, nie do końca przemyślana. Przecież nie trzeba było kurczowo trzymać się projektu sprzed kilku lat, który notabene znam. Nawet na etapie realizacji można było wprowadzić modyfikację. Ja zrobiłbym to trochę inaczej. A tymczasem kibicuję kolejnym ekologicznym pomysłom, które mam nadzieję pojawią się w planach na 2022 rok.

Czytaj też: Będzie Zielony Żuromin!

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.