Zdrowie kobiet w powiecie żuromińskim

W ramach Programu “Mazowsze dla zdrowia kobiety 2023”, powiat może ubiegać się o 90000 zł na działania profilaktyczne związane z ochroną zdrowia kobiet. Gorąco namawiam, aby Zarząd Powiatu złożył wniosek. Oto moje propozycje.

Rak szyjki macicy

Do rozwoju raka szyjki macicy przyczynia się wirus brodawczaka ludzkiego (HPV). Formą profilaktyki jest szczepienie przeciwko temu zjadliwemu wirusowi. Szczepionki zalecane są u młodych osób. Wiele samorządów prowadzi tego typu działania. Czas, aby powiat żuromińskich dołączył do tego grona.

Rak piersi

Rak piersi stanowi 23% wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe. Dla kobiet powyżej 50 roku życia działa krajowy program profilaktyki raka piersi. Powiat żuromiński mógłby dodatkowo zaproponować mieszkankom w różnym wieku ofertę badań profilaktycznych.

Udział Burmistrz

Przy ocenie wniosków, partnerstwo w Programie “Mazowsze dla zdrowia kobiety 2023” daje dodatkowe punkty. Gdybym był na miejscu Burmistrz, włączyłbym się w działania na rzecz zdrowia kobiet i w ramach porozumienia przeznaczyłbym połowę środków finansowych na wkład własny powiatu. Zdrowie jest bezcenne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *