Znikające kosze w centrum Żuromina

Trudno w to uwierzyć. W centrum Żuromina, w okolicach Zielonego Rynku, zdemontowane zostały kosze uliczne. Wygląda na to, że taką decyzję podjął Urząd Gminy i Miasta Żuromin. Co było powodem?

Sposób na śmieci?

Mieszkańcy są oburzeni. Mnie zamurowało, gdy o tym usłyszałem. Ale chwila… Kto wie – być może na miejscu usuniętych koszy pojawią się nowe. Może takie, które są dostosowane do segregacji? Poczekajmy.

Zakładam, że samorządowi zależy na czystym Żurominie. Od mniejszej ilości koszy ulicznych, śmieci nie ubędzie. Jeśli Urząd nie zamontuje nowych koszy, to niech stare wrócą na swoje miejsca.

Regulamin utrzymania czystości i porządku

Przyjęty przez radnych Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy i Miasta Żuromin, którego treść zaproponowana została przez Burmistrz określa, że:

Kosze uliczne o minimalnej pojemności 40 l winny być rozmieszczone w pasach dróg publicznych o nasilonym ruchu pieszych, przystankach komunikacyjnych oraz na innych terenach przeznaczonych do użytku publicznego.

Czytaj też: Co wolno wojewodzie – czyli Urząd bez umowy

Koalicja 5 frakcji

Jeszcze kilkanaście miesięcy temu żuromiński samorząd aktywnie włączył się w działania Koalicji 5 frakcji. Chcieliśmy tworzyć międzysektorową inicjatywę podmiotów, które kreują innowacyjne rozwiązania w zakresie wspierania segregacji i recyklingu odpadów. Co dziś z tego zostało? Nawet koszy na śmieci zabrakło.

Liczba komentarzy: 4

    1. W zasadzie w pierwszej kolejności kwestię porządku i czystości należałoby zgłosić do… Urzędu Gminy i Miasta Żuromin. Poza tym rolę kontrolą nad gminą sprawuje rada. W Radzie Miejskiej na 15 radnych, 9 jest w Żuromina. Kosze zniknęły zaś z okręgu radnego Marcina Olczaka. Poinformowałem go o tym zdarzeniu.

    1. Dziękuję za informację. Interpelacja z prośbą o wyjaśnienie i możliwie szybką reakcją na powstały problem jest już w Urzędzie. Miejmy nadzieję, że to tylko chwilowa nieobecność koszy w tej okolicy a brak informacji ze stron Urzędu Gminy i Miasta w Żurominie w tej sprawie to niedopatrzenie. Dziękuję Mieszkańcom za czujność

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *