Znowu podwyżka śmieci?

Na lutową sesję radnym położona została uchwała w sprawie stawek za odbiór śmieci. Wygląda na to, że Burmistrz szykuje nam kolejną podwyżkę.

Pieniądze są zabezpieczone

Przetarg na odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców już się odbył. Co ważne – Żuromińskie Zakłady Komunalne zmieściły się w zaplanowanym budżecie. Mimo, że pieniądze są zabezpieczone, Burmistrz znowu chce sięgnąć głębiej do kieszeni mieszkańców.

Czytaj też: 25% podwyżki za śmieci

Zamiast podwyżek, szukanie oszczędności

Ostatnia podwyżka miała miejsce rok temu. Wtedy cena za śmieci wzrosła z 20 zł na 25 zł. Teraz Burmistrz przedłożyła radnym wzrost nawet do 30 zł.

Podwyżka powinna być ostatnią, a nie pierwszą metodą. Czy jako Zarządca Gminnej Spółki, Burmistrz powalczyła o zoptymalizowanie kosztów? Jeśli tak, to jakie są tego efekty?

Burmistrz tymczasem koniecznie chce od radnych podwyżki śmieci. O tym, jak zakończy się ta sprawa, dowiemy się 27 lutego podczas sesji Rady Miejskiej.

Czytaj też: Pieniądze publiczne utopione w błocie

Liczba komentarzy: 3

  1. Dlaczego radni nic nie zrobią z ŻZK? Pani radna z mojego rewiru czasem tylko życzenia mi wysyła. A moje życzenie, to żeby drożej nie było.

    1. W przypadku Spółki Gminnej radni nie są decyzyjni. To Burmistrz jednoosobowo reprezentuje właścicieli Spółki, czyli nas mieszkańców. To Burmistrz, jako Zgromadzenie Wspólników, jest najwyższym organem w Spółce. Więc to tylko Burmistrz ma realny wpływ na działalność ŻZK. I to Burmistrz jest adresatem Pani życzenia – żeby drożej nie było.

      PS Niespełna dwa lata temu radni pojęli próbę wpłynięcia na ŻZK, a raczej dowiedzenia się czegokolwiek więcej. Zaproponowali przeprowadzenie audytu. Jednak do dziś prośba Rady Miejskiej nie została przez Burmistrz spełniona: https://bodenszac.pl/audyt-w-zurominskich-zakladach-komunalnych/

  2. wygląda na to, ze w mało znaczących sprawach są ogłaszane konsultacej społeczne a jak coś waznego, wali sie podwyżkę bez pytania i tyle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *