Mieszkańcy wsi bez nowego oświetlenia ulicznego

W projekcie budżetu na 2023 rok znalazła się inwestycja dotycząca modernizacji oświetlenia ulicznego. Nowe oprawy nie pojawią się jednak na terenie sołectw. Jak poinformowała Burmistrz, wymiana oświetlenia na energooszczędne przewidziana jest tylko w Żurominie.

Wniosek Komisji

Z wnioskiem o włączenie do przyszłorocznych inwestycji wymiany oświetlenia na LED wystąpiła Komisja Bezpieczeństwa i Ochrony Przeciwpożarowej. W projekcie budżetu Gminy i Miasta Żuromin zadanie opiewa na kwotę 840 tysięcy złotych.

Kompleksowe rozwiązanie

Zdecydowana większość lamp ulicznych na terenie Gminy i Miasta Żuromin jest własnością spółki energetycznej. Pieniądze gminne samorząd przeznaczy więc na zwiększanie majątku podmiotu zewnętrznego. Niestety, takie są realia zmonopolizowanego rynku energetycznego. Mimo to, należy negocjować i szukać kompleksowych rozwiązań zwiększających oszczędności. Zaplanowana modernizacja oświetlenia powinna dotyczyć całej żuromińskiej gminy, także terenów wiejskich.

Czytaj też: Cała prawda o wyłączeniu oświetlenia ulicznego

Sesja budżetowa

Jak ostatecznie wyglądać będzie projekt budżetu na przyszły rok? Czy radni lub burmistrz rozszerzą jednak zakres modernizacji oświetlenia ulicznego? Wszystko wyjaśni się na grudniowej sesji budżetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *